TRI-CLUB Jablonec | Naše akce

Naše akce

Jablonecký OCELÁK Jablonecký OCELÁK
dlouhý triatlon
Místo: Jablonecká přehrada, stánek "U Davida" už není, tak uvidíme...
Aktuální datum: 10.08.2024

Základní informace:

Download PDF
Obecné pokyny
Download PDF
Popis běhu

Jablonecký OCELÁK vznikl u stánku na přehradě, když se Kotlasova myšlenka udělat si v Jablonci netradiční triatlonové zakončení sezóny dostala do diskuse. Po pár pivech s Kovisem jsme usoudili, že je čas tuto myšlenku zrealizovat.
"A kdy to uděláme?" Koukáme do kalendáře a nejvhodnější temín je za 14 dní, tedy 14. září 2019. Zázemí máme jasné, stánek u Davida a ABB. Hned se dalo vše do pohybu a za pár hodin vzniká první návrh na trasy. Pak už jen pár dní doladění a můžeme to uskutečnit. Ještě se ptáme, kdo si to dá s námi a nezklamal kamarád Martin Gabla, který přijel do Jablonce na náš první ročník. Na trasu kola se k nám přidává pár kamarádů a pomohou nám odtáhnout těch 180km pěkně v tempíčku. Na běh už vyráží každý sám a první časy Jabloneckého OCELÁKA jsou na světě. Závěrečná after párty v Exu s účastníky pochodu ABB na běžecké trati, kteří vyrazili v předstihu, se také vydařila. A tak to všechno začalo. Prostě pár piv na stánku.
Na první dva ročníky nám k tomu kamarád vytvořil i video upoutávky.

A co tedy obnáší takový Jablonecký OCELÁK?

Nejprve si zaplavete 3,8km v krásné vodě nádherné jablonecké přehrady, která má oficiální název "v.n. Mšeno". Přehrada je situovaná přímo ve městě a její okolí nabízí překrásná místa pro procházky, koupání, ale i občerstvení v místních stáncích. Pokud obejdete kompletní 3 přehrady na sebe navazující, uděláte si krásnou pětikilometrovou procházku. Start plavání je v 5:00 hodin ráno, kdy už se pomalu začíná rozednívat. Vychutnáte si tak parádní pohled z vody na svítící cesty a domy kolem přeřhrady a pokud počasí dovolí, budete pozorovat východ Slunce při vašich tempech klidnou hladinou s odlesky okolních scenérií. Od roku 2022 je plavání už jen pouhou okruhovou záležitostí a ranní test paměti a rozcvičení mozku se již nekoná. Je pravda, že pro případné přespolní závodníky, kteří netrénují na přehradě, bylo zapamatování tratě plavání trochu náročnější. Takže nyní jen ze startu doplavete na bojky, kde dáte 3 celé okruhy a pak z půlky čtvrtého okruhu od prutu zpět přímo do cíle.

1. depo je situavané přímo u stánku "U Davida", kde během plavání organizátoři pohlídají věci. Na kole je možné vyrazit individuálně ihned po doplavání a převléknutí, nebo klidně můžete počkat a utvořit skupinku či více skupinek a vyrazit společně.

Následující disciplína je silniční cyklistika. Je povoleno jet na jakémkoliv jiném kole, které není vybaveno jakýmkoliv typem podpory výkonu a hákování je povoleno. Elektrokola a kola s pomocným pohonem jsou tedy zakázána. Trasa o délce 180km vás zavede mimo jiné na okraj Krkonoš, kde z kopců budete mít krásné výhledy do okolí. Pak se stočíte dolů na jih, kde projedete Českým Rájem a doslova obkroužíte zříceninu hradu Trosky. Takže si je prohlédnete krásně ze všech stran. Omrknete i jezero s možností vodního lyžování, odkud se začne zase pomalu stopat zpět do Jablonce.

2. depo je v zákaznickém centru firmy ABB, která nám tyto parádní prostory na akci poskytuje v rámci podpory závodu. Věci na běh je možné si do depa připravit již v pátek večer, nebo si můžete na start přinést připravený pytel s věcmi a organizátoři vám jej po odjezdu všech závodníků na kolo přepraví do depa 2. V tomto depu je možné doplnit něco k jidlu a pití z připraveného občerstvení. Můžete se opláchnout a využít zdejšíš sociální zařízení.

Nakonec už vás čeká jen 42km běhu po Jizerských horách. Trasa vás zaveda na krásná místa a po cestě je pár možností se občerstvit. Některé občerstvovačky jsou limitované časem, tak je jen otázka, zda tato místa stihnete. Pokud to ale zvládnete za světla, tak by to mělo klapnout. Pokud si nejste opravdu 100% jistí, že to za světla stihnete, velmi doporučujeme přibalit na běh i čelovku či jiné světlo. Trasa je místy terénní a bez světla velmi těžce absolovatelná. Ostatně i kvůli orientaci, protože vede oblastmi, kde se opravdu nesvítí. Na běh je povoleno mít s sebou doprovod, který vám může třeba pomoci s občerstvením. Konec běhu je pak kolem přehrady, kde už bude v případě tmy cesta osvícena a cíl je v místě ranního startu. Zde bude možnost se po doběhnutí jak smočit v přehradě, tak se i občerstvit v našem stanu, či partnerském stánku "U Davida".

Je možno si vyzkoušet i jen jednotlivé disciplíny, takže se můžete připojit na jakoukoliv část trati. Jen bychom rádi poprosili o registraci předem i pro tento případ, ať víme, s jakou účastí máme počítat.

Vyhlášení výsledků proběhne ještě večer u stánku, kde každý finisher celého Oceláka, nebo i jednotilivých disciplín, dostane nějakou odměnu za jejich výkony. To bude takové to vyhlášení na místě hned po závodě. Oficiální slavnostní vyhlášení pak proběhne, jako již tradičně, cca za měsíc. Kromě předání finisherských triček, ocelových medailí s vylaserovaným dosaženým časem závodu a nějakých věcných cen od našišch partnerů, vyhlásíme i celkovou finanční částku, kterou se povede na této akci vybrat a předáme ji vybranému patronovi.

Aktuální termín:


Jablonecký OCELÁK 2024
Datum: 10.08.2024, 05:00

Místo: Jablonecká přehrada, stánek "U Davida" už není, tak uvidíme...
Registrace do: 10.08.2024 21:00
Maximální počet závodníků: 30
Informace:
Tentokrát dáváme termín 6. ročníku ve velkém předstihu, aby mohli organizátoři ostatních závodů tento termín zohlednit a závodníci aby podle toho mohli plánovat své dovolené a další akce. Takže očekáváme v roce 2024 hojnou účast a těšíme se na vás při tomto sportovním dni. Budete mít příležitost si vyzkoušet, jaké je to stát se Iron Manem při zdolání tratí 3,8km plavání, 180km na silničním kole a 42km běhu. Kdo by si netroufl na celé distance, bude mít možnost opět zkusit poloviční vzdálenosti kompletního triatlonu, který byl do programu zařazen v roce 2023. Takže pro vás je tu náš nový Jablonecký DURALÁK. Další možností je se pak přidat pouze na některé jednotlivé disciplíny Jabloneckého Oceláka. I to může být pro mnoho lidí výzva a příležitost vyzkoušet své limity. Registrace pro rok 2024 bude spouštěna dne 01.01.2024 v 01:01:01 hodin.


Snažíme se postupně doplnit informace z historie našich akcí i do těchto nových stránek. Prioritou však zůstává zprovoznění některých dalších sekcí nového webu. Pokud tedy hledáte něco z historie, nebo se chcete dozvědět více o této akci, musíte přejít na náš původní starý web.kliknutím na tento odkaz